Veřejná nábytková dílna

Do mého života se často dostává otázka Jak žít dobrý život? Co k tomu potřebuji? Co mě baví? A jelikož mám vytvářím interiéry s krásou a vtipem, nesmí tam chybět i starý kousek nábytku, originálně upravený. Ráda renovuji a mé výtvory můžete zakoupit na fler.cz nebo obycej.cz.

A byla jsem velmi potěšena, když jsem tuto úchylku nalezla i u lidí o generaci mladších. Spojili jsme síly y vzniklo TO. Tenkrát aspoň na měsíc na Letné. A ono se stalo mnohem více, než jsme si na začátku myslely. To už tak bývá, že když se do něčeho pustím... Teď už nábytková dílna frčí na stálo na Florenci v Praze. 

Z pokoje do pokoje: 'Pilotní provoz nábytkové dílny pro veřejnost se v únoru 2016 usídlil v bývalé knihovně na Letné, Milady Horákové 56, Praha 7. Záměrem bylo zjistit, jaký je zájem veřejnosti o jednoduché renovace a opravy nábytku, který by jinak skončil na skládce, jaký je zájem o rukodělné práce a téma recyklace, renovace a redukce spotřeby vůbec.

Vytvořili jsme pestré místo setkávání, výměny zkušeností i přirozeného vzdělávání, tedy místo obnovy nejen starého nábytku. Anglický výraz RE-USED centrum lze česky pouze popsat jako místo, kam jeden přinese to, co se mu nehodí, a druhý si to může odnést. V našem případě lidé odcházeli s kousky nábytku obohacenými jejich vlastní tvořivostí, Duší. Pod odborným vedením truhlářů a čalounic v otevřené dílně nebo na specializovaných workshopech tak vznikaly jedinečné originály k nezaplacení.

Zájem veřejnosti byl veliký, hned první den s námi slavnostně zahájilo provoz 20 nadšenců, získali jsme stálé návštěvníky, workshopy i přednášky byly téměř pokaždé naplněny.

V doprovodném programu jsme dali prostor lidem. kteří již dělají konkrétní činy, vedoucí k uzavření koloběhu nejen věcí. V rámci tématických týdnů u nás byli umělecký truhlář Adam Kratochvíl, čalounice Lucie Jelínková a Radka Bílková, slow designérka Iveta Šugárková, která nás intenzivně podporovala v organizaci už od přípravné fáze po celou dobu, sociální antropoložka Ivana Hermová, Zdrojovna, Prazelenina, Kokoza, Institut cirkulární ekonomiky, výměnné systémy PraLETS a Hearth.net, a také Pestrá zóna s aktuálním tématem nepodmíněného základního příjmu jako lidského práva na důstojný život.'