Iveta celému úklidu dodá řádu a klidu!

Jenom co přijde k nám domů, hned je všechno snazší a veselejší. Úplně srší energií a dodá celému úklidu řád. Vždycky se na ni fakt těším!

'Nedovolí' mi něco odložit na později, těkat od jednoho k druhému nebo něco přeskočit a já se díky tomu dostanu o velký kus dál. Kdyby tam nebyla, vlastně bych jen přeskládavala věci z jedná hromady na druhou a zase zpět a za celý den bych neudělala ani desetinu toho, co stihneme spolu.

Navíc udělá všechnu práci - vytře, utře, podá, přinese, odnese, naskládá, vymyslí, skvěle zorganizuje, naaranžuje a ještě si u toho popovídáme jako bychom se znaly už od dětství.

U nás doma se chová s uctivou samozřejmostí, neptá se na blbosti, ale ani nezasahuje do ničeho zásadního. O všem si rozhodnu já. Nesoudí, nepřikazuje - jenom provází a pomáhá.

Nevěřila bych, že se na nějaký úklid budu fakt těšit! Po celém dni náročné práce se cítím bezvadně, jsem nabitá energií a elánem do dalšího úklidu i všeho dalšího. A hlavně po jednom jediném dni je vidět obrovský výsledek! Díky!

MDDr. Martina, Praha 4

....................................................................

K zenovému životu s Ivetou.

Mě se taky nakupilo pár věcí. V dvaapadesáti letech má člověk spoustu nesplněných přání z mládí a když není čas, tak alespoň nějaké to vybavení sem tam... Můžu si to přeci dovolit... Díky Bohu mezi dobrými lidmi jsem se setkal s velmi příjemnou, osvícenou dámou, která mi dala odpověď na otázku klasika.

Iveta mi viděla na očích, že u mě doma není něco v pořádku. Mám toho nějak moc, nevím, kam dřív skočit, zapomínám, těžko se soustředím a nedotahuji věci do konce. Psychické potíže se somatizují nejen na těle, ale promítají se i do prostoru mého domova. A tak jsme se do toho dali. Do úKLIDU. Do úKLIDu tvůrčího a krásného do designového úKLIDu. „Začneme šatníkem, bude to trvat asi pět hodin“, doporučila Iveta na úvod. Všechny šaty jsme dali na velkou hromadu. Byl toho plný pokoj. A pak jsem zkoušel, s radostí vyhazoval, trpěl nerozhodností, zažíval nečekaná setkání i loučení, až z mého pánského šatníku, který byl vždycky minimální zbyla asi tak čtvrtina. Po úKLIDu jsem si dopřál klidu na uklizené podlaze. 

„A teď bude dobré tvořit krásu a pořádek. Máte připravené krabičky?“ navrhuje Iveta druhý krok. Ze starých krabic jsme udělali úhledné šuplíčky, do kterých jsme přehledně naskládali speciální metodou moje oblečení, podle účelu a barevnosti. Každý kus je teď na očích v okamžitém přehledu. Hned vím, co je v prádle anebo co jsem zapomněl na zahradě. Není potřeba skříň, designově uKLIDněné prádlo je může být parádní doplněk interieru. Barvy a příjemný textil. Proč ne?

Začali jsme šatníkem, protože k ostatním věcem kromě oblečení míváme větší připoutanost a složitěji  se posílají dál, pokud je nechceme vyhazovat.

Takže za pět hodin jsem se zbavil jedné velké skříně věcí, naučil jsem se hravě skládat košile a kalhoty (to mě nenaučila ani maminka ani soudruh podplukovník na vojně ani manželka). Uvědomil jsem si, že nakupování vedle utrácení peněz způsobuje ještě ubývání prostoru, mentální zátěž a další čas na správu, úklid a péči o věci. Mám teď pěkně zařízený pokoj a světlo harmonie se šíří z police s oblečením do celého domova. Knihovna, spíž, kuchyně, pracovna a dílna to chtějí taky :-) Nevěřil jsem a už věřím. Neuměl jsem a už umím :-)

A ještě: protože dobrý dům tvoříme zvenčí i zevnitř, mám mnoho nápadů, jak začlenit dobře uklizené věci do designu interieru bez nakupování drahého nábytku. Navíc, až spolu budeme projektovat malý dům, mám pro Vás výborný kontakt na skvělou designerku Vašeho životního prostoru. A prostor je zadarmo!       

Ing.arch. Petr Maria Hájek, Sklenářka, Kostelec nad Orlicí

....................................................................

Ivetka mi pomáhala dvakrát učinit výkop při čištení starého 'domova'. A mohu řící, že se tu vzácně potkává empatie srdce a nekompromisní rozhodnost - 'Pryč s tím!', která je po chvíli nakažlivá a zjistila jsem, že má vlastně pravdu. A pokud mi váhání bralo přespříliš energie, zná také při úklidu kolonku 'Zatím nevím' a šupne to odležet do krabice 'Nevím'. Za měsíc to v klidu vyhodím či daruji, protože je mi bez toho na očích líp. Navíc to co šíří, také žije, tak se lze inspirovat pouhým spolubytím. Opravdu se s ní zamyslíte, co je podporující esence a co je harampádí nahromaděné lpěním. Bez nátlaku a s humorem...

PhDr. Helena, Praha 4.

....................................................................

S Ivetou jsme strávily jeden den, během kterého mě dokázala nejen skvěle inspirovat, co se týká možností změny mého bydlení a designu, ale také přetvořit původně neuklizený a nepěkný balkon zastavěný vším „co dům dal“ (květináče, staré skříně a různé harampádí), na nádhernou oazu odpočinku, krásnou obytnou pavlač včetně sezení a to vše jen s použitím materiálů, které jsme měli doma, bez jakýchkoli dalších investic. Ráda si od Ivety dám upravit celé bydlení a jsem moc spokojená s její tvůrčí invencí a talentem.

Vesna L., Praha 7

....................................................................

Iveta, žena všeho schopná!

Hlavně si u tebe vážím tvé upřímnosti, i když říkáš člověku věci, které je pro něj těžké přijmout. Našla jsi svou vnitří sílu a s ní tvoříš a raduješ se. Zvládla ses kouknout pravdivě sama na sebe. Jde z tebe síla ženy, která tvoří nové světy a má svůj pohled na svět. Nebojíš se ukázat, jaká jsi. Ženo, kveteš ! Pojď si hrát. Pojď se tý prdeli zasmát. Inspiruješ lidi, aby se starali o svůj domov. Podporuješ lidi, aby našli svůj směr. 

Kateřina, Praha 5

....................................................................

Iveta mi pomohla svou designerskou kreativitou při revitalizaci mé ložnice, a to ve čtyřech krocích:

1. výběr barvy stěn - zde jsem měl celkem jasnou představu: budou to dva odstíny modré! Iveta zkorigovala a zjemnila můj poněkud odvážný výběr.

2. výběr nového koberce, který barevně dokonale ladí s modrou, ač bych to - dokud nebyl položen na podlaze - byl neřekl. 

3. přemístěním nábytku v místnosti jsem získal víc prostoru i světla.

4. originální výzdoba stěny nad lůžkem.

Celkově musím konstatovat, že z fádní místnosti s pomerančovou barvou stěn a prošlapaným kobercem se stal luxusní, neváhám říci přímo sexy prostor:-)

Ivetu jako interiérovou designérku mohu jen doporučit.

Ing. Bohumil, Praha 6

....................................................................

Ivčo, děkuji za tvé nápady při řešení nového designu koupelny a kuchyně. Jsem ráda, že jsem nakonec v koupelně i kuchyni upustila od oranžové barvy ☺ a našla díky tobě novou inspiraci včetne pinterest portálu. Po tvých připomínkách vypadá návrh kuchyně opravdu moderně a už se těším, až mi to truhlař vyrobi.

Ing. Zuzana, Praha 4 

....................................................................

Úžasná pomoc nad hranice možností, ochota, ale hlavně efektivita práce. Díky převelice za pomoc s úklidem. 

Hana, Praha 6