Základem je VYŘÍDNOUT k podstatnému, zbavit se věcí, které nepotřebujete. Při práci s klienty obvykle 50% věcí odchází hned. Někteří se dostávají až na 70% prázdna v dalších měsících. Můžete pak bydlet v menším bytě a mít dostatek volného prostoru. Čím je prostor prázdnější, tím snadněji v něm můžete tvořit, vyplňovat jej sami sebou. Nepořádek je příliš mnoho věcí v malém prostoru. Což vyhovuje konzumentům, kteří nic netvoří a jen se naplňují věcmi a zábavou vnějšího světa.

Méně věcí snadněji uklidíte a za kratší dobu. Věci mají svoje jedno místo a vaše mysl klid, poŘÁDek uDRŽíte krátkým cvičením v koncetraci a dokončování.

 

1. UMÝVEJTE nádobí hned v průběhu vaření a máte bonus - při jídle čistou kuchyň a klid, že vás už nic nepříjemného v kuchyni nečeká.

2. PRACOVNÍ DESKA kuchyně BEZ VĚCÍ vyzařuje klid a ten klid pak můžete přimíchat do jídla. Určitě bude výborné !

3. USTLAT POSTEL HNED RÁNO, jinak nepořádek si přitáhne nepořádek.

4. DOKONČETE HNED snadný úkol na 1-2 min, oblečení, boty, ovládač apod.

5. PAPÍROVOU POŠTU zpracujte hned nebo učiňte důležité kroky k dokončení. Jinak se často papíry hromadí na hromádkách, přesouvají se z místa na místo a na obsah se zapomíná, lhůta občas prošvihne.

6. VRACEJTE VĚCI každý večer na své místo. Každá věc má svůj důvod, proč s vámi je a žije. Pokud ji nepoužíváte, nedostává pozornost a je mrtvá. Každá věc má mít své jasné místo. Věci stejného charakteru ukládejte na jedno místo. Ráno začnete nový den nanovo, bez dluhů včerejšího dne. Věci vás vítají a září, jsou spokojené.

A když tyto návyky budete dodržovat pravidelně, děti se je naučí bez učení a uklidí si své věci samy.