Obnovit roli lidských bytostí uvnitř Matice Života /21.05.-20.6.

Účelem minulé měsíční meditace bylo obnovení spojení s archetypem lidského bytí, který je společný pro nás všechny. To je způsob, jak proměnit lidský egocentrismus, tak charakteristický pro současnou epochu lidské evoluce a jeho devastující vliv na Zemi a její Bytosti.

Tento měsíc bychom se měli věnovat Matici Života a lidské účasti v její růžici. Není dostačující se spojit s archetypem lidského bytí jako lidské bytosti. Potřebujeme také obnovit naši pravou roli v Matici Života naší domovské planety. Jenom pak se může lidská civilizace rozvinout takovým způsobem, aby se stala spolupracující s evoluci Gai a jejími Bytostmi. Jenom pak se lidská bytost stane svobodná a spoluvytvářející Bytí. Geokultura se pak může začít rozvíjet.

Během prvního týdne v květnu se sešla skupina nadšenců Life Network v Zaunreiter Akademii v Hartbergu blízko Linze v Rakousku, aby obnovila náš vztah k Matici Života a aby určila lidskou roli v síti v tomto okamžiku, který je klíčový pro budoucnost lidství a této planety. Model Matice Života níže je výstup z tohoto setkání.

Skupina pracovala na modelu označeném na zemi pomocí kamenů a kousků dřeva. Dále použila tance, pohybu a imaginace. Tímto způsobem byl model oživen a jeho kvality jsou nyní schopné rezonovat do celého světa. 

Jak to použít pro meditativní účely?

 

1. Můžete si vybrat jakoukoliv část v matici a obnovit svůj vztah s příslušnými oblastmi Života a jejími Bytostmi.

Model můžete kopírovat a použít k rozhodnutí, který aspekt budete prozkoumávat v daný okamžik. Pak proveďte vizualizaci. Vstup do zvolené oblasti Života a jejích bytostí byl otevřen. Můžete vzít tento jednoduchý aspekt Života nebo jeho Bytostí do energetického pole vašeho srdce nebo ho přijměte přes vaše záda.

 

2. Všechny odlišné aspekty Matice Života jsou zdeformovány nebo ignorovány lidskou civilizací. Je možné, že navážeme kontakt se zbývajícími destruktivními vzory. Berme to jako pozvání k pomoci na gigantickém úkolu proměny stinné stránky lidské přítomnosti na Zemi.

V tomto případě neupadejme do deprese, použijme metody proměny a obnovy:

  • použijme světelný zážeh zevnitř fenoménu tak, že se rozpustí v prvotní světlo.
  • použijme proud fialového světla, který se rovná alchymistické síle proměny.
  • použijme jemnou sílu soucitu, požádejme Gaiu o odpuštění, o božskou vznešenost.

 

3. Další důležitý úkol je pracovat na spojení různých aspektů a bytostí Života tak, že Matice se může manifestovat jako Celek. Můžeme na tom pracovat na úrovni našeho srdečního systému za svými zády. Pak to přenesme dopředu dveřmi svého srdečního centra a manifestujme to ven do světa před sebou.

Zpět