Perverze současného systému

Představte si, že jste v temném sklepení hradu. Nad Vámi stojí postava celá v černém. Nevíte, zda je to muž či žena. Do tváře není vidět. Hlas Vám dává strohé příkazy, zní jako hlas robota. Ovládá Vás a nutí vykonávat nepříjemné úkoly. Cítíte se na dně bezmocní a ponížení. Pokud tedy máte fungující svědomí a cítění.

Toto považuji za obraz současně nastaveného společensko-ekonomického systému. Jen vykonavatelé perverzní moci nejsou vidět. O to je vše horší. Podezřelí jsou všichni kolem. Paranoia. Trest, ponížení, nespravedlnost jsou běžné všude. Dokonce jsou zakotveny a zakořeněny v právním řádu a tak je to normální. Systém, který je téměř ve všech aspektech nastaven proti lidskosti, Člověku a jeho potenciálu. Čistý sadismus a masochismus, perverze žitá velmi nevědomě. Lidská civilizace žije ohromnou sebedestrukci, která je celospolečensky akceptována, jistými skupinami velmi oceňována.

Jak to můžeme změnit? Rozmotat klubko sebedestrukce každý sám u sebe. Nevědomé vynést na světlo. Převzít osobní odpovědnost za všechny své činy. 

Zpět