Blog

Mám potřebu psát o různých tématech. Tato doba je sice chaotická, nejistá, ale velmi plodná. Ono vše souvisí se vším. 

 

Přichází Nové

Objevuji cit slovem se vyjádřit.

Více
 

O toleranci - Ing. Jiří Hanzelka

Sním o cestě po zemi, kde slušný člověk nemá koho a čeho se bát. A měla by to být zem, kde každý dělá, co skutečně dělat umí. Kde je zvykem myslit vlastní hlavou a dívat se vlastníma očima. Kde hodnota člověka i jeho společenská pravomoc vyplývá z jeho dobrého díla, ne z příjmení, původu a přizpůsobivosti. O takové zemi bych ještě chtěl napsat. A přál bych si, aby se jmenovala stejně, jako ta naše.

Více
 

V Jeseníku

Je večer. Krásný slunečný den mám za sebou. Procházka Jeseníkem, kančí guláš na Křížovém vrchu s přílohou sluníčka a nádhernou vyhlídkou do široké krajiny. Poté stoupáme na Zlatý chlum. Podzim v plném proudu. Listí padá a barví se vše do barev malířovy palety. hle, tu dravec. Ani křídlem nehne a je pořádně vysoko. Ten musí mít nadhled. NAD-HLED NAD VŠÍM. Jak předat V-HLED DO-VNITŘ lidem? By se probudili a odvážní byli, do změn se už pustili?! Ach bláhová, nikoho nezměníš, jen příkladem můžeš být. A co vlastně chceš? Snít, žít, být, tvořit. Hmmm, krásné. A jaká je realita? Jsem ne_mocná. Když tyto řádky píšu, ležím chcíplá v penzionu, z nosu teče rýma, plíce kašlou a tělo je unavené. Vypnout hlavu! to je velký lék. Sračky moje, pojďte ven. Kdo uvnitř čistý je, venku mládne, krásní, dobrý je.

Více
 

Nepodmíněný základní příjem = uvolnění pout

Jsme stvořeni ze sotva viditelných buněk. Život vytváří dokonalé bytostiPodívejme se,co vytváří Člověk. Tvrdé a šedé chodníky, aby si člověk mohl ničit klouby. Chemickou půdu, aby mohl jíst chemické jídlo. Pak se snaží uzdravit chemickými prášky s vedlejšími účinky. Bydlí v hustě osídlených hranatých šedých kostkách, kde se lidé většinou nenávidí, nestarají se o sebe, okrádají se. Chodí do práce, kde tráví většinu svého života a která je vlastně vůbec nebaví. Do ní jezdí přeplněnými autobusy a vlaky, plných naštvaných lidí, kteří také jedou dělat, co je vůbec nebaví. A je-li člověk obdařen 'štěstím', celý den strávií v sedě čuměním na displejpod klimatizací ve skleněném openspacu. To vše jen proto, aby měl peníze na základní život a občas si dopřál zábavu či cestování. Tohle že má být záměrem dokonalého Stvořitele, Architekta všech světů v nekonečném Vesmíru?! To je život ve-smíru? To nemůže být pravda. Život na Zemi je pro obyčejné lidi dokonalé vězení. Vězení se sice už hroutí a přesto někteří mají spoustu strachu, co bude dál. Lidi probuďte se. Pojďme společně tvořit dobrý život, radostný, jednoduchý, trvale udržitelný, v souladu s ostatními bytostmi Země. A k tomu nám dopomáhej Nepodmíněný Základní Příjem pro všechny.

Více
 

Třezalka u silnice

třezalak - bylina na uklidnění, pro dobré spaní a na nervy.Všimli jste si, kolik jí všude roste a na jakých bizardních místech? kde dříve vůbec nebyla. Země dobře ví, co my lidé potřebujeme a vždy má pro nás připravené řešení. Jak je geniální a jednoduché. Země nám šeptá, člověče potřebuješ se dostat do rovnováhy. Na procházce natrhat, doma uvařit čaj, být v klidu a dobře se vyspat. Jsem na cestě do Frankfurtu nad Mohanem a rostou kolem dálnice v české republice i v Německu. Neuvěřitelné jaké mnžství. 

Více
 

Peníze jsou krev společnosti

V každém člověku proudí krev. Krev předává vše potřebné každé buňce. Krev zajišťuje výživu, ochranu, rovnováhu a teplo všem buňkám v těle. Každá buňka lidského těla je stejně důležitá. Srdce ani mozek se nepovyšují nad játra či tlusté střevo. Srdce i mozek nechávají kolovat krev volně v celém těle. Všechny buňky dostávají, co potřebují. Bez zásluh, jen proto, že existují. Společně tvoří Celek, funkční lidské tělo. Potřeby buněk jsou v různém období jejich života různé. S respektem k jejich proměnám krev stále proudí a nabízí potřebné a nepotřebné odvádí pryč. Pořád a stále dokola po celý život lidského těla. Tento princip je archetypální a velmi důležitý. Pojďme si z něj vzít příklad pro utváření lidské společnosti a nové kultury, kultury lidství. Víte, že kultura z laitnského slova „cultura“ znamená „to, co je třeba pěstovat“? Ano, potřebujeme pěstovat lidství a ne kult peněz či společenského postavení. Aby bylo jasno, kult znamená zbožštění a přehnáné uctívání. 

Více
 

Duch věcí a lidí

Ve starých věcech můžeme ještě cítit duši, možná přímo i ducha. Ducha jeho tvůrce i doby. Dříve, a není to tak dávno, architektura i věci každodenní potřeby vznikaly mnohem pomaleji. A z kvalitních materiálů. Kvalitní materiály, kvalitní výrobky byly dříve dostupné  téměř všem. Dnes jsou výsadou bohatých. 

Více
 

DAŇ ZE ŽIVOTA ...i po smrti.

Navrhuji daň z příjmů přejmenovat na daň ze života i po smrti. Nazývejme TO pravdivě. Platíme za život a platíme za něj i po smrti. Abychom vůbec mohli žít, potřebujeme peníze. Od okamžiku narození platíme. Do 18 let jsou to rodiče, pak každý sám za sebe. A pak zase děti za své děti. Pořád dokola platíme, platíme, platíme za každý a čím dál větší prd. Daň za život. Máme vůbec právo žit? Máme právo žít svůj vlastní život a nplnit si ho tím, co je pro nás dobré podle našeho vlastního rozhodnutí? 

Více
 

O co tady jde?

Hodnota Člověka.  Co to je? Jak se měří? Tím, kolik vyděláváě? Jak velký majetek máš? Jak hodnota Člověka zapadá do společenského konceptu „mlč-seď a nic se ti nestane“?! Trocha očkování pro krotké chování. Pak 20 let nehybně ve školní lavici,  tvůj Duch opouští ulici. K tomu jídlo bez chuti a bez zápachu. Mysl přeplněná informacemi. Tělo naprosto strnulé. City a emoce zakázány společenskou morálkou. BIO ROBOT. A že se Tě to netýká?! Opravdu ?!

Více
 

JAK VYZRÁT NA KORPORÁTNÍ HYDRY?

Korporátní hydry

Píp. SMS od Vodafone, že mi změnili nějakou službu. Okamžitě volám na zákaznickou linku a žádám vysvětlení. Totiž tato SIM karta již druhým rokem leží nečinně v šuplíku. Dostane se mi ujištění paní z call centra, že se jedná o hromadnou změnu zdarma. Ok. Ovšem na konci měsíce přichází faktura na 31 Kč.

Více
 

Svobodné peníze pro všechny aneb o nepodmíněném základním příjmu

Představte si, že máte ekonomickou jistotu. Jste si jistí, že máte kde bydlet, že máte co jíst, že se můžete vzdělávat, máte zajištěnou zdravotní péči a kulturu. Co byste dělali se svým časem? Se svým Životem? Jaké své sny byste začali uskutečňovat? 

Více
 

Erich Fromm - k rozsáhlejší svobodě se základním příjmem

„Ovšem takový systém by byl nejen počátkem skutečné smluvní volnosti mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, neobyčejně by se také rozšířil rozsah svobody v mezilidských vztazích v každodenním životě. Podívejme se na několik příkladů.

Více
 

Rajčatová smršť

Doma jsem našla semena rajčat. Na jaro jsem je všechny vysypala do truhlíku přímo do hlíny. Asi za měsíc se na oknech situace začala zahušťovat. V truhlících je hustá zeleň mladých rostlinek.

Více
 

Perverze současného systému

Perverzní systém

Představte si, že jste v temném sklepení hradu. Nad Vámi stojí postava celá v černém. Nevíte, zda je to muž či žena. Do tváře není vidět. Hlas Vám dává strohé příkazy, zní jako hlas robota. Ovládá Vás a nutí vykonávat nepříjemné úkoly. Cítíte se na dně bezmocní a ponížení. Pokud tedy máte fungující svědomí a cítění.

Více
 

Radost ze stínů

Je základem našeho života strach či potěšení? Lidské bytosti jsou sexuální. Sexuální energie je primární zdroj. Potěšení je naše rodné právo. Ovšem potěšení máme zakázáno, bylo nahrazeno vším, co lze prodat skrze reklamu. Jsme naprosto odtrženi od své skutečné síly a svého potenciálu.

Více