Blog

Mám potřebu psát o různých tématech. Tato doba je sice chaotická, nejistá, ale velmi plodná. Ono vše souvisí se vším. 

 

Krev těla, peníze společnosti

V každém člověku proudí krev. Krev distribuje potřebné do každé buňky. Každá buňka lidského těla je stejně důležitá. Srdce ani mozek se nepovyšují nad jástra či tlusté střevo. Srdce i mozek nechávají kolovat krev volně po celém těle. Všichni dostávají, co potřebují. Bez zásluh. Jen tak, protože existují. Existují v jednom celku zvaném lidské tělo. Potřeby buněk jsou různé v různém období jejich života. S respektem k proměnám potřeb buněk krev stále proudí a nabízí potřebné, odvádí nepotřebné.

Více
 

Duch věcí a lidí

Ve starých věcech můžeme ještě cítit duši, možná přímo i ducha. Ducha jeho tvůrce i doby. Dříve, a není to tak dávno, architektura i věci každodenní potřeby vznikaly mnohem pomaleji. A z kvalitních materiálů. Kvalitní materiály, kvalitní výrobky byly dříve dostupné  téměř všem. Dnes jsou výsadou bohatých. 

Více
 

DAŇ ZE ŽIVOTA ...i po smrti.

Navrhuji daň z příjmů přejmenovat na daň ze života i po smrti. Nazývejme TO pravdivě. Platíme za život a platíme za něj i po smrti. Abychom vůbec mohli žít, potřebujeme peníze. Od okamžiku narození platíme. Do 18 let jsou to rodiče, pak každý sám za sebe. A pak zase děti za své děti. Pořád dokola platíme, platíme, platíme za každý prd. Daň za život.  Máme právo žit? Pro mě to je čirá destrukce nastavená proti člověku od samotného počátku. I naše smrt je ekonomicky výhodná a zisková. Pohřeb něco stojí, dědické řízení, daň dědická, koupě hrobu a údržba hrobu...

Více
 

O co tady jde?

Hodnota Člověka.  Co to je? Jak se měří? Tím, kolik vyděláváě? Jak velký majetek máš? Jak hodnota Člověka zapadá do společenského konceptu „mlč-seď a nic se ti nestane“?! Trocha očkování pro krotké chování. Pak 20 let nehybně ve školní lavici,  tvůj Duch opouští ulici. K tomu jídlo bez chuti a bez zápachu. Mysl přeplněná informacemi. Tělo naprosto strnulé. City a emoce zakázány společenskou morálkou. BIO ROBOT. A že se Tě to netýká?! Opravdu ?!

Více
 

JAK VYZRÁT NA KORPORÁTNÍ HYDRY?

Korporátní hydry

Píp. SMS od Vodafone, že mi změnili nějakou službu. Okamžitě volám na zákaznickou linku a žádám vysvětlení. Totiž tato SIM karta již druhým rokem leží nečinně v šuplíku. Dostane se mi ujištění paní z call centra, že se jedná o hromadnou změnu zdarma. Ok. Ovšem na konci měsíce přichází faktura na 31 Kč.

Více
 

Svobodné peníze pro všechny aneb o nepodmíněném základním příjmu

Představte si, že máte ekonomickou jistotu. Jste si jistí, že máte kde bydlet, že máte co jíst, že se můžete vzdělávat, máte zajištěnou zdravotní péči a kulturu. Co byste dělali se svým časem? Se svým Životem? Jaké své sny byste začali uskutečňovat? 

Více
 

Erich Fromm - k rozsáhlejší svobodě se základním příjmem

„Ovšem takový systém by byl nejen počátkem skutečné smluvní volnosti mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, neobyčejně by se také rozšířil rozsah svobody v mezilidských vztazích v každodenním životě. Podívejme se na několik příkladů.

Více
 

Rajčatová smršť

Doma jsem našla semena rajčat. Na jaro jsem je všechny vysypala do truhlíku přímo do hlíny. Asi za měsíc se na oknech situace začala zahušťovat. V truhlících je hustá zeleň mladých rostlinek.

Více
 

Perverze současného systému

Perverzní systém

Představte si, že jste v temném sklepení hradu. Nad Vámi stojí postava celá v černém. Nevíte, zda je to muž či žena. Do tváře není vidět. Hlas Vám dává strohé příkazy, zní jako hlas robota. Ovládá Vás a nutí vykonávat nepříjemné úkoly. Cítíte se na dně bezmocní a ponížení. Pokud tedy máte fungující svědomí a cítění.

Více
 

Radost ze stínů

Je základem našeho života strach či potěšení? Lidské bytosti jsou sexuální. Sexuální energie je primární zdroj. Potěšení je naše rodné právo. Ovšem potěšení máme zakázáno, bylo nahrazeno vším, co lze prodat skrze reklamu. Jsme naprosto odtrženi od své skutečné síly a svého potenciálu.

Více